Park Rzeźby Bródno
Park Rzeźby Bródno

Założenia

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest mieszkający na Bródnie wybitny polski artysta Paweł Althamer, autor głośnej akcji "Bródno 2000", który wspólnie z władzami Dzielnicy Targówek sprawił, że Park Rzeźby stał się rzeczywistością.

Akcja Bródno 2000

Takie działanie, określane w sztuce mianem "rzeźby społecznej" nastawione jest nie na tworzenie dzieł plastycznych, a na pozytywne oddziaływanie na określone społeczności, w tym wypadku, na mieszkańców Bródna. Propozycja Pawła Althamera, by w przestrzeni Parku Bródnowskiego realizować projekty artystyczne, okazała się zgodna z polityką kulturalną władz Targówka. Paweł Althamer podjął się roli koordynatora strony artystycznej, zaproponował też władzom Dzielnicy współpracę z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, jako patronem artystycznym całości.
W Parku Rzeźby można obecnie zobaczyć prace światowej sławy artystów z polski i zagranicy. Co roku Park Rzeźby jest uzupełniany o kolejne projekty Celem Parku Rzeźby jest wprowadzenie współczesnych działań artystycznych w przestrzeń warszawskiej "sypialni", czyli osiedla Bródno, młodego warszawskiego osiedla, gdzie zachodzą dynamiczne procesy społeczne i ekonomiczne.