Strona główna
Dzisiaj jest: 21 września 2020
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
S3KTOR 2019: poznaliśmy zwycięzców (14 września 2020)
Malarze podwórkowi - Stop bazgrołom, Place Warszawy i Wsparcie w starcie 3.0! to inicjatywy, które zwyciężyły w głównych podstawowych kategoriach X edycji konkursu S3KTOR 2019. Nagrodę za całokształt otrzymało Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”. W tegorocznej X edycji konkursu organizacje pozarządowe zgłosiły 68 inicjatyw w trzech kategoriach podstawowych: „Aktywizujący”, „Nowatorski” oraz „Programowy”. Po preselekcji w Dzielnicowych Komisjach Dialogu Społecznego do dalszego etapu w tych kategoriach przeszły 43 inicjatywy.

Zwycięzcy to:

Aktywizujący: Malarze podwórkowi – Stop Bazgrołom – Fundacja Jeden Muranów
Inicjatywa ta ma na celu dbałość o przestrzeń publiczną i zwalczanie wandalizmu. Jej członkowie zamalowują bazgroły, wulgarne napisy, w tym także mowę nienawiści, na ścianach budynków, śmietników, garaży i na murach na Pradze i Woli. Korzystają ze wsparcia profesjonalistów z doświadczeniem w usuwaniu bazgrołów.

Nowatorski: Place Warszawy – Fundacja Puszka
To trzyletnia inicjatywa badawcza Fundacji Puszka w partnerstwie z Fundacją Bęc Zmiana. Jej członkowie - architekci, urbaniści, znawcy architektury, socjolodzy, kulturoznawcy, antropolodzy, biolodzy i varsavianiści – badają kondycję i historię placów, ich potencjał i słabe strony. Organizują debaty z mieszkańcami i przedstawicielami władz, które mają prowadzić do ożywienia placów.

Programowy: Wsparcie w starcie 3.0! - Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci To dwuletni projekt prowadzony na Targówku i obu Pragach, skierowany do młodych ludzi od 15. do 26 r.ż. Bierze w nim udział siedem NGO i aż 59 partnerów, w tym szkoły i uczelnie. Projekt umożliwia młodym rozwój, m.in. poprzez szkolenia, praktyki i staże u lokalnych rzemieślników i w firmach, wsparcie mentorów, udział w lokalnych akcjach społecznych.
Laureaci otrzymają kasetony, dyplomy, drobne upominki i nagrody finansowe po 10 tys. zł. Inicjatywa Malarze Podwórkowi - Stop Bazgrołom otrzymała też nagrodę serwisu ngo.warszawa.

Grand S3KTOR: Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” Zwycięzca w kategorii Nagrody za całokształt Grand S3KTOR otrzyma nagrodę finansową w kwocie 20 tys. zł. O tę nagrodę ubiegało się 12 organizacji – laureatem zostało Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” przeciwdziałające wykluczeniu. Wspiera ono osoby w kryzysie bezdomności, osoby z niepełnosprawnościami i bezrobotnych. Oferuje m.in. wsparcie rehabilitacyjne i w aktywizacji zawodowej, w tym pośrednictwie pracy. Na wniosek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Prezydent m.st. Warszawy przyznał Nagrodę specjalną dla Fundacji Shalom. Fundacja działa na rzecz ocalenia dziedzictwa żydowskiego, jest organizatorem Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – jednego z głównych dorocznych wydarzeń kulturalnych w Warszawie.
Z kolei nagrodę mieszkańców Warszawy otrzymała inicjatywa „Być na chodzie” Fundacji „Kluboteka Dojrzałego Człowieka”. Celem projektu jest organizacja czasu wolnego dla osób powyżej 50. r.ż. Warszawiacy przyznali swoją nagrodę w głosowaniu internetowym.
Więcej informacji o konkursie S3KTOR można zaleźć na stronie www.ngo.um.warszawa.pl/s3ktor

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]