Strona główna
Dzisiaj jest: 21 września 2020
Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Komunikat Warszawskich Lasów Miejskich (14 września 2020)
Lasy Miejskie - Warszawa informują, że przystąpiły do realizacji zabiegu trzebieży późnej na terenie Lasu Bródno pomiędzy ul. Malborską a ul. Głębocką na powierzchni 20 ha.
Przeprowadzenie powyższego zabiegu wynika ze wskazań gospodarczych Planu Urządzenia Lasu dla dzielnicy Targówek sporządzonego na lata od 2016 do 2025 r. Jednocześnie informujemy, że przeprowadzenie zabiegu trzebieży późnej, ma na celu poprawę warunków wzrostu drzew poprzez rozluźnienie zwarcia koron, umożliwiające rozbudowanie aparatu asymilacyjnego, rozrost koron, wzrost grubości pnia oraz poprawę statyki rosnących drzew.
W trakcie realizacji prac usuwa się drzewa: zasiedlone przez owady, zainfekowane przez grzyby, głuszące cenne podrosty gatunków biocenotycznych oraz gatunków zgodnych z występującym tam siedliskiem leśnym, gatunki drzew obcego pochodzenia i inwazyjne (np. czeremcha amerykańska, klon jesionolistny, dąb czerwony, robinia akacjowa). W czasie realizacji powyższych prac zostanie wprowadzone czasowe ograniczenie dostępności Lasu Bródno. Kontrola drzew wytypowanych do usunięcia nie wykazała obecności na nich gniazd lub dziupli lęgowych ptaków.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]