Strona główna
Dzisiaj jest: 1 kwietnia 2020
Imieniny: Zbigniewa, Grażyny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Informacja Centrum Obsługi Podatnika (21 lutego 2020)
Informujemy, że od 1 października, zostało powołane Centrum Obsługi Podatnika, z siedzibą przy ul. Obozowej 57, które przejęło zadania Prezydenta m.st. Warszawy jako organu podatkowego, w zakresie zobowiązań z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od środków transportowych oraz opłaty skarbowej, zarówno od osób fizycznych, jak i prawnych.
W celu realizacji zadania konieczna jest m.in. migracja danych z systemów dzielnicowych do jednolitego systemu podatkowego (JSP), który obsługuje obszar podatków w Centrum Obsługi Podatnika.
Wszystkie migrowane dane z dzielnicowych baz podatkowych są weryfikowane. Po każdym zakończonym etapie weryfikacji sukcesywnie będą wydawane decyzje ustalające wysokość zobowiązania podatkowego i przekazane do wysyłki listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Zobowiązanie podatkowe powstaje z dniem doręczenia decyzji ustalającej wysokość podatku.
Termin płatności podatku wynosi 14 dni od dnia doręczenia decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Jeżeli przepisy prawa podatkowego określają kalendarzowo terminy płatności podatku (15 marca, 15 maja, 15 września, 15 listopada), a decyzja ustalająca wysokość zobowiązania podatkowego nie została doręczona co najmniej na 14 dni przed terminem płatności podatku, to obowiązuje termin 14 dni od dnia doręczenia decyzji.
W doręczonej decyzji, znajdą się wszystkie informacje dotyczące:
• wysokości zobowiązania podatkowego,
• terminu zapłaty,
• nowego indywidulanego numeru rachunku bankowego.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]