Strona główna
Dzisiaj jest: 1 czerwca 2020
Imieniny: Anieli, Jakuba, Konrada
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
"Niebezpieczna moda na leki" - wykład Wszechnicy Edukacyjnej (18 listopada 2019)
Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek pt. "Niebezpieczna moda na leki" – 18 listopada 2019 r. o godz. 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.
Wykład poprowadzi Tomasz Garstka – psycholog, który zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz psychologów ze szkół i poradni, podczas których opiera się na wynikach badań naukowych lub prezentuje standardy badania efektywności przedstawianych metod. Współautor podręcznika wychowania do życia w rodzinie dla poziomu gimnazjum „Kim jestem?”, tematycznych serii artykułów w „Głosie Nauczycielskim”, a także artykułów w miesięczniku „Dyrektor Szkoły”. Autor książki „Psychopedagogiczne mity. Jak zachować naukowy sceptycyzm w edukacji i wychowaniu”, nagrodzonej w głosowaniu Czytelników i wyróżnionej przez Kapitułę Konkursu „Książka dla Trenera” PTTB oraz współautor „Psychopedagogicznych mitów 2. Dlaczego warto pytać o dowody”. Członek Klubu Sceptyków Polskich, organizacji non profit, której celem jest upowszechnianie rzetelnej psychologicznej wiedzy naukowej i ujawnianie działalności pseudonaukowej.
Współczesna wiedza potoczna niesie ze sobą przekonanie, że można lekarstwo znaleźć nie tylko na choroby somatyczne, lecz niemal na wszystko: na zły nastrój, na wyrwanie się z niemocy, na słabości, na nieatrakcyjność itd. Przyczynia się do tego wiele czynników kulturowych: od reklam i miejskich legend o cudownym działaniu pewnych środków farmaceutycznych (czasem bez recepty) po zalecenia lekarskie, nieuwzględniające uwarunkowań psychologicznych (jak to bywa np. w farmakoterapii ADHD u dzieci). Spotkanie poświęcone będzie analizie czynników przyczyniających się do narodzin „mody na leki”, związanymi z tą modą niebezpieczeństwami oraz propozycjom jak jej nie ulegać.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]