Strona główna
Dzisiaj jest: 4 czerwca 2020
Imieniny: Franciszka, Karola, Kwiryny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
XV Rajd rowerowy "Kierunek > Wyszyński" (obejrzyj film) (10 października 2019)


Już po raz 15. pojedziemy w ślad za Janem Pawłem II. Tym razem będzie towarzyszyło nam także rozważanie nad życiem i nauczaniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. "Kierunek - Wyszyński" czyli rajd rowerowy w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Nie byłoby tego wydarzenia w historii Polski i Kościoła gdyby nie postać Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Postać Prymasa chcemy przybliżyć młodzieży z racji perspektywy rychłej beatyfikacji oraz aby pokazać, że Karol Wojtyła wyrósł w Kościele w Polsce, w którym przywódcą i autorytetem był właśnie Wyszyński. Spotkanie dwóch autorytetów, różnych osobowości i charakterów, z różnych pokoleń, którzy się wzajemnie uzupełniali i wspierali a nie spierali i rywalizowali, może być szczególnie ważne w czasach gdy wydaje się że autorytetów brakuje. Dlatego jedziemy do Choszczówki, miejsca szczególnie związanego z Prymasem. Po drodze na Targówku zdobędziemy kilka ważnych informacji oraz wykonamy ważkie zadania. W programie m.in. zwiedzanie Instytutu, ognisko i losowanie nagród.

Trasa rajdu: Szkoła Wyspa JP2 (ul. Radzymińska 118a) - Szkoła Podstawowa nr 380 im. Jana Pawła II (Krasiczyńska 4/6) - Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego (Świerkowa 4).

PROGRAM WYDARZENIA
godz. 9.00 - rejestracja, rozdanie koszulek,
godz. 10.00 - SP 380 im. Jana Pawła II: warsztaty,
godz.11.00 - wyjazd - kierunek Choszczówka,
godz. 13.00 - zwiedzanie Instytutu Prymasowskiego, oglądanie filmu o Kardynale Wyszyńskim, ognisko, losowanie nagród,
godz. 15.00 - powrót.

Rajd jest wydarzeniem o charakterze społecznym, niekomercyjnym. Uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Projekt powstał dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Wyspa JP2 a także wsparciu partnerów.

Organizatorzy Rajdu: Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące WyspaJP2 oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa WyspaJP2.

Rejestracja uczestników: https://evenea.pl/event/xvrajdrowerowy/

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]