Strona główna
Dzisiaj jest: 15 listopada 2018
Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Trwają zapisy do programu "Lato w mieście" (12 lipca 2018)
Warszawscy uczniowie spędzający wakacje w stolicy mogą jeszcze wziąć udział w programie „Lato w mieście”. W niektórych placówkach edukacyjnych wciąż trwają zapisy na wybrane turnusy. W sumie na dzieci czeka aż 5 606 wolnych miejsc. 
Warszawski program „Lato w mieście” jest wyjątkową formą nauki poprzez zabawę. Co roku dzieci wybierają swoje ulubione zajęcia spośród bogatej oferty. To blisko 1000 bezpłatnych propozycji sportowych, artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.
- Wiedząc jak popularny jest program „Lato w mieście”, w tym roku przygotowaliśmy dla naszych młodych mieszkańców aż 20 000 miejsc. Dzięki temu wciąż jest możliwe zapisanie się do wybranych placówek edukacyjnych. Praktycznie codziennie przyjmujemy nowych uczniów, którzy chcą aktywnie i kreatywnie spędzić wakacje w naszym mieście – mówi Włodzimierz Paszyński, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
Nabór na wolne miejsca do programu „Lato w mieście” będzie trwał przez całe wakacje tj. do 31 sierpnia. Przypominamy, że tegoroczne zapisy prowadzone są przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który dostępny jest dla rodziców pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Tutaj też w zakładce „Wolne miejsca” znajduje się szczegółowy wykaz placówek aktualnie prowadzących dodatkowy nabór na wybrane turnusy. Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do programu powinni bezpośrednio skontaktować się z wybraną szkołą, która dysponuje wolnymi miejscami.
Szczegółowe informacje, jak zgłosić dziecko do udziału w programie dostępne są tutaj.
Wakacyjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach WPE działają przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół. Większość WPE zorganizowana została w budynkach szkół podstawowych.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice muszą zapłacić jedynie za posiłki, z których korzystają dzieci w punktach dziennego pobytu. Podobnie jak w poprzednich latach, opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat także w wakacje.
W WPE dzieci mogą liczyć na zróżnicowane atrakcje. Oprócz zajęć stacjonarnych – rekreacyjnych, edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych – organizowane są również aktywności poza placówkami – wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne, zajęcia na basenach czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. To tylko część atrakcji, które tego lata czekają na warszawskich uczniów.
Szczegóły dotyczące programu „Lato w mieście” dostępne na stronie internetowej miejskiego Biura Edukacji.
Patronami medialnymi programu są Radio ESKA i Super Express.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]