Strona główna
Dzisiaj jest: 6 lipca 2020
Imieniny: Dominiki, Łucji, Teresy
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Dziękujemy za Wasze głosy na projekty z Targówka! (4 lipca 2018)
Ogłoszenie wyników
Serdecznie zapraszamy na ogłoszenie wyników głosowania na projekty złożone w budżecie partycypacyjnym, które odbędzie się 12 lipca 2018 r. (czwartek) na bulwarze gen. Pattona (schody przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Początek gali ogłoszenia wyników o godz. 18:00.
Zachęcamy do udziału w uroczystym wydarzeniu pełnym emocji i oczekiwania na informacje, co w 2019 roku zmieni się w naszym najbliższym otoczeniu. Dla uczczenia zwycięskich projektów na gali pojawi się również piękny tort, przy którym zarówno projektodawcy i głosujący będą mogli porozmawiać o doświadczeniach z udziału w procesie budżetu partycypacyjnego oraz o kolejnych pomysłach na zmianę przestrzeni wokół swojego miejsca zamieszkania.
Dla osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, dostępna będzie transmisja na żywo na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Realizacja wszystkich zwycięskich projektów, ogłoszonych na gali, będzie miała miejsce w 2019 roku. Realizatorem projektów będzie Miasto Stołeczne Warszawa.

W jaki sposób zostaną wyłonione pomysły do realizacji?
Podstawowym kryterium jest liczba zdobytych głosów. Na tej podstawie zostanie utworzona lista rankingowa. Drugim kryterium jest koszt realizacji danego przedsięwzięcia. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów i zmieszczą się w ogólnej kwocie przeznaczonej na realizację pomysłów w danej dzielnicy lub obszarze, zostaną rekomendowane do realizacji.
Jeśli któryś z pomysłów mieszkańców zajmie wysoką pozycję pod względem liczby zdobytych głosów, ale koszt jego realizacji będzie wyższy niż pozostała kwota w danym obszarze, do realizacji zostanie rekomendowany kolejny pomysł z listy, który spełnia te warunki, aż do wyczerpania puli środków w danym obszarze. Może to być nawet szósty czy siódmy pomysł z listy rankingowej - ważne, żeby wystarczyło pieniędzy na jego realizację.
Aby pomysł mógł zostać rekomendowany do realizacji musi na niego zagłosować co najmniej 10% osób głosujących w danym obszarze oraz musi uzyskać nie mniej niż 30 głosów. Liczą się wyłącznie głosy ważne.
Ostateczną listę zadań przeznaczonych do realizacji zatwierdzi Rada m.st. Warszawy uchwalając budżet m.st. Warszawy na rok 2019. Realizacja wybranych przez mieszkańców pomysłów w ramach piątej edycji budżetu partycypacyjnego rozpocznie się w 2019 r.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: targowek.urzad@um.warszawa.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]