Strona główna
Dzisiaj jest: 13 grudnia 2018
Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
Informacja dotycząca handlu w niedziele (9 marca 2018)
Od 1 marca 2018 roku weszły w życie przepisy o zakazie handlu w niedziele, które reguluje ustawa z dnia 10 stycznia 2018r. „o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni” (Dz. U. z 2018 r. poz. 305). W 2018 roku obowiązują tzw. przepisy przejściowe. To znaczy, że do końca tego roku handel będzie dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe niedziele, tak jak we wszystkie święta państwowe i kościelne, sklepy będą zamknięte. W marcu niedziele handlowe to 4 i 25 marzec.
W kwietniu Wielkanoc przypada na 1 i 2 kwiecień a wiec w tym miesiącu handel będzie można prowadzić tylko w jedną niedzielę tj. 29 kwietnia. Najwięcej niedzieli handlowych będzie w grudniu 2018 r. bo aż 4, zakaz handlu będzie obowiązywał jedynie 9 grudnia 2018 r.
W ustawie przewidziano wyjątki. Handel będzie można prowadzić między innymi na stacjach paliw, aptekach oraz w placówkach, w których przeważająca działalność polega na handlu kwiatami, dewocjonaliami, lodami, wyrobami cukierniczymi i piekarniczymi i innych placówkach wymienionych w powyższej ustawie.
Zgodnie z wprowadzoną ustawą przeważająca działalność oznacza rodzaj działalności którą przedsiębiorca wskazał (wg Polskiej Klasyfikacji Działalności PKD 2017) jako przeważającą we wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub we wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego. Handel będzie mógł również prowadzić przedsiębiorca będący osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.
Zgodnie z opinią Państwowej Inspekcji Pracy w ten dzień przedsiębiorca musi prowadzić sklep osobiście lub może skorzystać z pomocy rodziny, pod warunkiem że osoby te nie są pracownikami lub zatrudnionymi u takiego przedsiębiorcy i nie mogą wykonywać odpłatnej pracy w inne dni tygodnia. Wspólnicy spółki cywilnej i franczyzobiorcy podobnie jak przedsiębiorcy, osoby fizyczne mogą również pracować w niedziele.

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]