Strona główna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
Pliki do pobrania:
"Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada" (8 września 2017)
Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, już po raz ósmy zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pochwalić się swoją kulinarną pasją i umiejętnościami do udziału w konkursie "Tu zaczyna się Warszawa, tutaj dziecko zdrowo jada".
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dziecięce frykasy, rarytasy”.
Dzieci uwielbiają wszelkie przekąski, szczególnie te słodkie. Niestety kupne do najzdrowszych nie należą, w ich składzie prawie zawsze na pierwszym miejscu widnieje cukier (albo syrop glukozowo-fruktozowy), zawierają utwardzone tłuszcze roślinne i nie dostarczają przy tym nic wartościowego. Dlatego, jeśli zależy nam na zdrowiu maluchów, najlepiej będzie przygotować je samemu w domu z pełnowartościowych składników, z minimalną ilością cukru.
Przykładem dobrych przegryzek są muffiny, placki, naleśniki i ciastka na bazie płatków owsianych, orzechów, z owocami i warzywami, które dostarczają dużo błonnika, białka i zdrowego tłuszczu oraz złożonych węglowodanów. Są więc pożywne, a przy tym niezbyt słodkie, często słodzone samymi owocami. Ponadto do wartościowych dań zaliczyć można owsianki, ryże i granole z owocami. Warto do ich przygotowania użyć także warzyw i podać w postaci chipsów z batatów, pieczonej ciecierzycy, krokiecików i placków warzywnych.
Zdrowe przekąski dla dzieci! - to nie lada wyzwanie, ale mamy nadzieję, że wśród naszych mieszkańców znajdą się tacy, którym nie są obce zdrowe frykasy rarytasy. Tegoroczna edycja konkursu skierowana jest do dwóch grup: amatorskiej - dzieci wraz z rodzinami oraz zawodowej – pracownicy obsługujący szkolne i przedszkolne stołówki.
Konkurs jest jedną z wielu inicjatyw dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, która ma na celu promowanie idei dobrego odżywiania. Posiadamy znaczne osiągnięcia w propagowaniu zdrowego żywienia dzieci. Organizujemy imprezy z okazji „Warszawskiego Dnia Dobrego Jedzenia”, prowadziliśmy działania w ramach akcji „Sklepik szkolny od śmieciowej żywności wolny”, włączaliśmy tematykę żywieniową do „Wszechnicy Edukacyjnej Targówka” oraz innych konferencji. Zachęcamy do podjęcia wyzwania. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie przepisy zostaną umieszczone w wydanej drukiem publikacji będącej podsumowaniem konkursu.

Konkurs trwa od 4 września 2017r. do 29 września 2017r.
Zapraszamy do udziału!

pobierz: Regulamin konkursu

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]