Strona główna
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |    >>
Odjazdowy Bibliotekarz – rowerowy rajd ulicami Targówka (18 maja 2017)
W sobotę, 13 maja 2017 r. Biblioteka Publiczna na Targówku już po raz czwarty przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". W jej ramach odbył się rajd rowerowy pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy – Sławomira Antonika.  Tegoroczna trasa rajdu – 14,5 km - prowadziła do wybranych miejsc ważnych dla naszej dzielnicy, znajdujących się na Targówku Mieszkaniowym, Targówku Fabrycznym, Utracie, Elsnerowie i Zaciszu. O historii tych miejsc opowiadał Krzysztof Gajda - varsavianista ze Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”.
Rajd wystartował o godzinie 10.00 spod Czytelni Naukowej nr I. Na metę do PGR-u Bródno peleton rowerowy przybył około godziny 13.00, gdzie dla uczestników rajdu zorganizowane zostało spotkanie integracyjne przy ognisku. Tam również Stefan Łasica - maskotka naszej dzielnicy, przeprowadził quiz wiedzy o Targówku dla najmłodszych uczestników akcji. W trakcie imprezy odbył się pokaz pierwszej pomocy oraz konkurs, przygotowany przez Ratowniczą Grupę Rowerową. Chętni mogli wziąć udział w wolnej wymianie książek – tzw. bookcrossingu.
W tegorocznym rajdzie udział wzięli harcerze z 73 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej "Czartak", działającej przy Szkole Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera.

Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej oraz Ratowniczej Grupie Rowerowej za profesjonalne zabezpieczenie przejazdu. Za możliwość zorganizowania ogniska składamy podziękowanie pani Agnieszce Rolewskiej i panu Waldemarowi Rolewskiemu z PGR-u Bródno. Upominki dla uczestników rajdu ufundowała Dzielnica Targówek m.st. Warszawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność. I do zobaczenia za rok!

http://www.multibiblioteka.waw.pl/
http://www.targowek.waw.pl/page/
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/
http://www.rgr.org.pl/

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]