Strona główna
Centrum Kontaktu z Mieszkańcami: telefon 19115 (czynny 24 h przez 7 dni w tygodniu)
Dzisiaj jest: 19 marca 2018
Imieniny: Józefa, Bogdana
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Aktualności - główny zbiór
| 1 | 2 |
Rozwój dzielnicy poprzez partnerstwa międzysektorowe (20 września 2016)
"Współpraca kluczem do sukcesu" – pod takim tytułem 12 września 2016 roku w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbyła się konferencja promująca współpracę międzysektorową. Prelegenci i uczestnicy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat współpracy w realizacji wspólnych projektów.

W poniedziałek, 12 września 2016 roku w godz. 16.45-21.00 w sali ślubów w Urzędzie Dzielnicy Targówek zgromadzili się przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i uczelni wyższych, aby nawiązać kontakty oraz zapoznać się z dobrymi praktykami w realizacji biznesowych i społecznych projektów partnerskich.

Zgromadzonych uczestników powitał Burmistrz Dzielnicy Targówek – Sławomir Antonik, który podkreślił rolę współpracy międzysektorowej i przedstawił najważniejsze projekty realizowane w partnerstwie przez dzielnicę Targówek. Wśród nich znalazła się coroczna impreza organizowana przez motocyklistów we współpracy z Urzędem – Motoserce, promująca oddawanie krwi na rzecz chorych dzieci. Konferencja zorganizowana była przez Forum Przedsiębiorców na Targówku, które jest inicjatywą lokalnych przedsiębiorców oraz Urzędu Dzielnicy Targówek.

Głównym celem konferencji było ukazanie, że realizacja projektów w partnerstwach przyczynia się do lepszego dopasowania działań do potrzeb lokalnych społeczności. Na wstępie spotkania organizatorzy – pracownicy Wydziału Kadr i Funduszy Europejskich Urzędu Dzielnicy Targówek – Marzena Ulanowska oraz Sylwia Weilandt przedstawiły partnerskie projekty społeczne, które były realizowane przez dzielnicę w partnerstwach z organizacjami pozarządowymi, uczelnią oraz biznesem.
Kolejni prelegenci zaprezentowali różne podejścia do współpracy. Prof. Jerzy Cieślik, dyr. Centrum Przedsiębiorczości Akademii Leona Koźmińskiego opowiedział o międzynarodowych doświadczeniach we współpracy międzysektorowej oraz jak wyglądają relacje korporacji z MŚP.
Przykłady efektywnej współpracy organizacji pozarządowych z biznesem zaprezentowała Zenona Bańkowska, reprezentująca Towarzystwo Amicus. Najbardziej efektywne innowacyjne przedsiębiorstwa społeczne przedstawiła Justyna Bendowska z Fundacji Ashoka. Z tematyką czym jest i jak funkcjonuje biznes odpowiedzialny społecznie, zapoznał uczestników Karol Krzyczkowski, przedstawiciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podczas spotkania odbywały się również sesje networkingowe, które moderowane były przez eksperta w zakresie budowania relacji biznesowych - Grzegorza Turniaka, Prezesa Akademii Rekomendacji Sp. z o. o. Podsumowaniem spotkania była prezentacja Grzegorza Turniaka pt. „Jak networking wspiera rozwój firm i organizacji?”, podczas której przedstawione były m.in korzyści i zagrożenia związane z podejmowaniem współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi.

Wszystkie przedstawione podczas poniedziałkowego wydarzenia prezentacje były inspiracją do wspólnych działań na rzecz rozwoju osobistego, biznesowego i rozwoju lokalnych społeczności.
Konferencja odbyła się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze, która była wynikiem otwartości uczestników na wymianę doświadczeń, kontaktów biznesowych oraz podejmowania wspólnych projektów.
Następne wydarzenie organizowane w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku pt. "Zarządzanie przez motywację" odbędzie się 3 października 2016 roku o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek. Serdecznie zapraszamy!

Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
00-983 Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Urząd m.st. Warszawy
Biuletyn Informacji Publicznej
informacja: +48 22 44 38 727
fax: +48 22 675 22 43
e-mail: urzad@targowek.waw.plLokalizacja Urzędu
Urządumów się na wizytę w Urzędzie
eUrządelektroniczna skrzynka podawcza
eFirma
Załatw sprawę w urzędzieprocedury i formularze
Znajdź mieszkanie do zamianykupno, sprzedaż, zamiana mieszkania

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.