Strona główna
Dzisiaj jest: 4 czerwca 2020
Imieniny: Franciszka, Karola, Kwiryny
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
13 października 2019 
  Spacer po Targówku Fabrycznym z varsavianistą z finałem w Centrum Kultury i Aktywności
  Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Centrum Kultury i Aktywności, Radą Osiedla Targówek Fabryczny oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” realizuje projekt pt. „Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2019.
W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie w przestrzeni Targówka Fabrycznego. Działania mają różnorodną formę: wielokulturowego spotkania połączonego z grillowaniem i tańcami; spaceru z varsavianistą po Targówku Fabrycznym; gry miejskiej na Targówku Fabrycznym.

Najbliższe spotkanie – spacer po Targówku Fabrycznym z varsavianistą Panem Krzysztofem Gajdą – odbędzie się 13 października br. Zbiórka: godzina 11.00, przystanek ZTM Rzeczna 03 (ul. Rozwadowskiego przy ks. Ziemowita).

Zapraszamy w miejsce niezwykłe. Osiedle, które bardzo mocno jest, choć go prawie nie ma. Mnóstwo na Targówku Fabrycznym zaskakującej historii i ciekawych śladów, jakich nie znajdziemy w żadnym innym zakątku naszej Dzielnicy. Działał tu dziewiętnastowieczny przemysł, miały miejsce krwawe walki, bywał tu przyszły papież (nie ten, o którym myślicie) i znani artyści. Dawno temu najpierw budowano tu metro, później wysiedlono prawie wszystkich mieszkańców. Kaplica, która miała zniknąć niemal natychmiast, niedawno obchodziła stulecie istnienia… Nie wolno nie przyjść na ten spacer, naprawdę opowiemy rzeczy ciekawe.
Finał spotkania nastąpi w Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6, gdzie zaprosimy Państwa do obejrzenia starych zdjęć Targówka oraz słodki poczęstunek. Jednocześnie udział w spacerze może dostarczyć wiedzy, która przyda się uczestnikom gry miejskiej po Targówku Fabrycznym podczas rozwiązywania zadań. Gra miejska odbędzie 26 października.
Serdecznie zapraszamy!
 
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
«  czerwiec  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]