Strona główna
Dzisiaj jest: 30 maja 2020
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
23 maja 2019 
  "Czwartek poetycko-muzyczny" w Czytelni Naukowej nr I
  miejsce:  Czytelnia Naukowa Nr 1
  Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy 23 maja zaprasza na „Czwartek poetycko-muzyczny”, podczas którego wystąpi Marek Bartkowicz – autor piosenek, aktor, reżyser i literat.
Jako artysta ma na swoim koncie m.in. dyplom magistra Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, pracę aktora etatowego w Teatrze Na Targówku w Warszawie, wieloletnią pracę w Teatrze Pracownia „Teatr”, kilka epizodów filmowych, reżyserię i scenariusz estradowych imprez dla dzieci, nagrody na festiwalach zarówno jako aktor, autor i wykonawca piosenek, tłumaczenie piosenek autorów obcych dla teatrów polskich, autorstwo i reżyserię „Bajki o Smoku Obiboku”, płytę kompaktową z wyżej wymienioną bajką, publikacje wierszy dla dzieci. W 1998 i 1999 r. został laureatem „Złotej Piątki”, a w 2000 r. zdobył GRAND PRIX Nagrodę im. Jonasza Kofty Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.
Od czerwca 2012 r. szefuje Piwnicy na Wójtowskiej – Filii Staromiejskiego Domu Kultury, gdzie zaprasza niebanalnych często wybitnych twórców piosenki literackiej, jak też ciekawe nietuzinkowe kameralne przedstawienia teatralne. W 2002 r. ukazała się jego autorska płyta pt. „Rozciąłem na pół”, a w 2016 r. kolejna płyta pt. „Hotel bez klamek”.
W koncercie pod tytułem HOTEL BEZ KLAMEK zagrają:
Marek Bartkowicz – śpiew, gitara,
Jan Herbst – gitara.
Koncert poprzedzi prezentacja wierszy Anny Wiktorzak i Danuty Chyły, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.
Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi 232 – śpiewający autor, laureat festiwalu piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Jacek Gutry rozpocznie wieczór krótkim występem artystycznym.
Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Zapraszamy serdecznie!
Wstęp wolny

Termin: 23.05.2019, godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Oddział: Czytelnia Naukowa nr I, ul. Św. Wincentego 85
 
PWŚCPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
«  maj  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku     park rzezby Społeczna Rada Kombatancka Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap   Wszechnica Edukacyjna Karta Dużej Rodziny Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]