Strona główna
Dzisiaj jest: 21 maja 2019
Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dodaj do ulubionych Kontakt Książka teleadresowa Mapa serwisu Pomniejsz tekst Powiększ tekst Wersja do druku
Kalendarz zapowiedzi - główny zbiór
17 czerwca 2018 
  Zapraszamy na piknik ekologiczny w Parku Bródnowskim
  17 czerwca 2018 roku zapraszamy na Rodzinny Piknik Ekologiczny do Parku Bródnowskiego na warszawskim Targówku. Od godziny 12.00 do 20.00 czekają na wszystkich atrakcje, przygotowane przez Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Targówek, jak co roku, przygotował Ekologiczną Grę Edukacyjną, której celem jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska. Wykazując się wiedzą z zakresu ekologii oraz biologii uczestnicy będą zdobywać punkty-pieczątki w kolejnych stoiskach. Po zdobyciu wszystkich pieczątek uczestnik gry będzie upoważniony do odbioru nagrody, przewidzianej dla danej grupy wiekowej.
Na stoisku przygotowanym przez MPO chętni będą mogli przy użyciu papieru z recyklingu wykonać i ozdobić nakrycia głowy oraz stworzyć recyklingową biżuterię. Dla najmłodszych przygotowane będą zadania, związane z budową Zwierzaka Cudaka z niepotrzebnych opakowań.
Nadleśnictwo Jabłonna przygotowało dla uczestników wydarzenia warsztaty pn. „Drewno najlepszy surowiec”. Uczestnicy warsztatów poznają mieszkańców lasu, nauczą się rozpoznawać głosy zwierząt, zagrają w ciekawe gry wykonane z drewna oraz poznają zawód leśnika.
Straż Miejska m.st. Warszawy zaprezentuje sprzęt EKO patrolu oraz zapewni szereg atrakcji mających na celu edukację dzieci polegającą na wpajaniu fundamentalnych zasad, szerokorozumianego bezpieczeństwa i ekologii.
Warsztatowe zajęcia edukacyjne pn. „LAS W SŁOIKU” ukażą uczestnikom pikniku proces wykonania miniaturowego lasu. Uczestnicy pod nadzorem animatorów skomponują krajobraz w słoiku, a zabrana do domu własnoręcznie wykonana praca pozwoli na obserwację zamkniętego, samowystarczającego ekosystemu.
Mali Einsteini wprowadzą uczestników pikniku w świat eksperymentów i doświadczeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Ponadto, odbędzie się wspólna budowa urządzenia do obserwacji wiatru, jego kierunku lub siły.
Helen Doron English przeprowadzi warsztaty w języku angielskim, poświęcone szerokorozumianej ochronie środowiska ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej z segregacją odpadów.
PGR Bródno oswoi młodszych uczestników pikniku z końmi umożliwiając przejażdżki konne. Ponadto, zaprosi do odwiedzenia zagrody ze zwierzętami oraz udziału w warsztatach plastycznych.
Młodsi uczestnicy Pikniku będą mogli poszaleć i poskakać na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach, i torach przeszkód ze ślizgami. Dzieci będą mogły również wziąć udział w zajęciach plastycznych, w zabawach z animatorami, otrzymać balon promocyjny napełniony helem a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Bańkowe animacje, pokazy oraz warsztaty iluzji bańki rozweselą każde dziecko.
Dla miłośników muzyki przygotowano także warsztatowe zajęcia edukacyjne dla dzieci z wykorzystaniem instrumentów muzycznych. W ramach warsztatów uczestnicy będą poznawać świat muzyki poprzez m.in. grę na instrumentach muzycznych pod nadzorem muzyków i animatorów.

W trakcie pikniku będzie można wymienić elektrośmieci na sadzonki, czy oznakować rower na stoisku policyjnym (przypominamy, że do oznakowania roweru niezbędne jest posiadanie dowodu tożsamości oraz zalecane jest posiadanie dowodu zakupu bądź złożenie stosownego oświadczenia).
Uczestnicy pikniku będą mogli także ugasić pragnienie pijąc "Warszawską Kranówkę". Dodatkowo elementem wydarzenia będzie rower cargo oklejony w barwy kampanii #OddychajWarszawo. Na tak przygotowanym stoisku, uczestnicy pikniku będą mogli uzyskać informacje nie tylko dotyczące prowadzonych przez m.st. Warszawy systemów dofinansowania, ale również jakości powietrza, czy ochrony klimatu.
Uzupełnieniem powyższych atrakcji będzie stanowisko Poradni Centrum Odchudzania i Odżywiania, na którym będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej i uzyskać porady dietetyczne, a specjaliści z Poradni Chorób Stopy doradzą w kwestii schorzeń i urazów stóp.

Program

12:00-16:00 Warsztaty edukacyjne, Ekologiczna Gra Edukacyjna, wymiana elektroodpadów na sadzonki roślin, przejażdżki konne, znakowanie rowerów.
12:40 Bańkowy pokaz
12:45 Program artystyczny dla dzieci w wykonaniu Macieja Gąsiorka
13:20 Fantazyjne nakrycie głowy – pokaz prac wykonanych przez dzieci w ramach Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego 2018 + Program artystyczny dla dzieci w wykonaniu Macieja Gąsiorka
14:20 Gry i zabawy dla dzieci – występ zespołu muzycznego dla dzieci WESOŁE SZCZURKI
15:20 Warsztaty taneczne dla dzieci
15:35 Magiczny pokaz iluzji – występ artysty iluzjonisty.
16:00 Podziękowania partnerom za udział w pikniku
16:05 Warsztaty taneczne dla dzieci
16:20 Magiczny pokaz iluzji – występ artysty iluzjonisty.
16:45 Pokaz tańca towarzyskiego
16:50 Występ zespołu Bostton
17:50 Zakończenie - podziękowanie za udział w pikniku
18:00 Występ zespołu Boys

 
Pliki do pobrania:
 
PWŚCPSN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
«  maj  »

Fundusze Europejskie Forum Przedsiębiorców na Targówku    park rzezby Społeczna Rada Kombatancka  Dzielnicowa Komisja <br />
      Dialogu Społecznego

system powiadomień    epuap    Karta Dużej Rodziny
 


Serwis www.targowek.waw.pl korzysta z plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą Politykę Prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. 
[RODO] Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych [dowiedz się więcej...]