2Gala konkursowa w Szkole Podstawowej nr 114

W Szkole Podstawowej nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi  odbyła się uroczysta Gala konkursowa podsumowująca dwa konkursy: "Wycinanka ludowa" i  "Czytam ze zrozumieniem"
Konkurs o zasięgu miejskim  "Wycinanka ludowa" zorganizowany został w ramach projektu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Na konkurs wpłynęło 226 prac w kategorii: przedszkola,  klasy I - III i  IV - VI. Dnia 28 kwietnia 2009 roku obyło się posiedzenie Komisji Warszawskiego Konkursu "Wycinanka ludowa".
W skład komisji weszli: Małgorzata Orlewicz - etnograf z Państwowego Muzeum Etnograficznego, Maria Mężykowska - kierownik Biblioteki Publicznej nr 12, Antoni Śledziewski - badacz i popularyzator sztuki ludowej i folkloru, kolekcjoner wycinanek, Magdalena Raboszuk dyrektor szkoły  nr 114.  Nagrody zostały ufundowane przez Urząd m. st. Warszawy oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Szkoły, które zajęły I miejsce  otrzymały album Wycinanka ludowa autorstwa  Antoniego Śledziewskiego oraz wycieczkę na warsztaty do Państwowego Muzeum Etnograficznego. Dodatkowo przedszkolaki z Targówka mogli uczestniczyć w warsztatach wycinankarskich zorganizowanych na terenie szkoły.
[wyniki konkursu]

2Ogólnopolskie Spotkanie z Piosenką "WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ"

W dniu 8 maja 2009r. uczennica Szkoły Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi - Martyna Zdanowska z kl. VI b - wzięła udział w Ogólnopolskim Spotkaniu z Piosenką "WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ". Jest to otwarty konkurs wokalny, który przebiega pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy - Pani Hanny Gronkiewicz - Waltz, a patronat medialny  sprawuje nad nim TVP Warszawa. Celem konkursu jest m.in. animacja aktywności muzycznej dzieci i młodzieży, lansowanie nowych piosenek o Warszawie oraz rozwijanie twórczości własnej młodych artystów. W tym roku w uczestniczyło w nim 230 osób, zarówno solistów, jak i członków zespołów wokalnych oraz wokalno - instrumentalnych
z całej Polski: z Warszawy i okolic, z Pułtuska, Myślenic, Sandomierza, Strzelna, Olsztynka, Rypina, Białej Piskiej. Uczestników oceniało jury w składzie: Małgorzata Kaczmarska - aktorka i wykładowca Akademii Teatralnej, Katarzyna Sokołowska - profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Stanisław Górka - aktor, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie.
MARTYNA ZAJĘŁA II MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej i wystąpiła w Koncercie Galowym.

2DNI KULTURY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 275

W dniach od 16.04 - 28.04.2009 r. w Szkole Podstawowej nr 275 odbyły się Dni Kultury.
Na początek odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z Pawłem Beręsewiczem - autorem książek dla dzieci. Starsi uczniowie mieli okazję do spotkania z Michałem Pirógiem - znanym choreografem, tancerzem i jurorem popularnego programu
You Can Dance.
Wielu atrakcji dostarczyły warsztaty bębniarskie poprowadzone przez Ricky Liona.
Dzień baśni odbył się z udziałem baśniopisarki Pani Sylwii Bąbik.
Warsztaty teatralne poprowadził dla uczniów znany z serialu "Na Wspólnej" aktor Pan Waldemar Obłoza. Dzień integracji z niepełnosprawnymi połączono z zaproszeniem na uroczystość "Jesteśmy Tacy Sami" niepełnosprawnych szermierzy, którym wózki inwalidzkie nie przeszkadzają w karierze sportowej.Uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne
i językowe w wystawionym wspólnie z nauczycielami w języku angielskim High School Musical (przygotowania do występu trwały od września 2008 r.). Z najnowszym przedstawieniem zaprezentował się tez szkolny Teatrzyk "Źródełko".
Przy okazji Dni Kultury odbyły się także: Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny "Weź byka za rogi", Dzielnicowy Konkurs Pięknego Czytania, Konkurs wiedzy dla klas II OMNIBUS oraz finał konkursu szkolnego "Sport w starożytnej Grecji".

Dzielnicowy Konkurs Literacko-Plastyczny

Zapraszamy do udziału w Dzielnicowym Konkursie Literacko-Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych w Dzielnicy Targówek. [więcej]

2Pomoc dla Kamienia Pomorskiego

W Przedszkolu nr 18 w Warszawie przy ul. S. Bolivara 6  w dniach  17.04 - 23.04.2009 r. została zorganizowana Akcja  pomocy  rodzinom poszkodowanym w pożarze w Kamieniu Pomorskim.
W szatni dziecięcej zbierano artykuły szkolne (kredki, flamastry, zeszyty, bloki, kleje, gumki, linijki), artykuły higieny osobistej (mydełka, pasty do zębów, proszki) i artykuły żywnościowe (kasze, makarony, ryż).
Niektóre dzieci przyniosły książk, klocki i odzież. Wysłano  dwie paczki o łącznej wadze 58 kg. Akcja zintegrowała dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.


 

2V Międzyprzedszkolny Przegląd Tańców - "Tańce do muzyki filmowej"

17 kwietnia 2009 r. w Domu Kultury "Świt" odbył się V Międzyprzedszkolny Przegląd Tańców -
"Tańce do muzyki filmowej".Organizatorem było Przedszkole nr 155 " Roztańczona Kraina".
W przeglądzie wzięło udział 20 przedszkoli z terenu Dzielnicy Targówek, w tym 3 przedszkola niepubliczne.Wystąpiło ponad 250 dzieci. Za udział każde dziecko otrzymało pamiątkowego misia, a przedszkole- dyplom i puchar ufundowany przez prezesa Warszawskiego Ośrodka Rekreacji Ruchowej i Edukacji- TKKF Muranów. Impreza pozwoliła na prezentację umiejętności tanecznych dzieci i była świetną okazją do integracji środowiska przedszkolnego.Występujący artyści i zgromadzeni na sali widzowie (rodzice i goście) bawili się znakomicie. 

2 V edycja dzielnicowego konkursu  "Mistrz Scrabble 2009"

23 marca 2009 r. odbyła się V edycja dzielnicowego konkursu  "Mistrz Scrabble 2009". Tym razem do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe nr: 42, 58, 275, 114 oraz Gimnazjum
nr 141.  Uczniowie rozegrali partię
Scrabble w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.
W kategorii
Najlepsze gimnazjum nagrody przypadły Gimnazjum nr 141;
w kategorii indywidualnej - Maćkowi Kochanowiczowi. Natomiast w kategorii
Najlepsza szkoła podstawowa zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 114, indywidualnie - Karolina Orzechowska
z SP 114.


2"Wielkanocne niespodzianki"

W dniu 2 kwietnia 2009 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy praz plastycznych przedszkolaków "Wielkanocne niespodzianki".

Organizatorami tegorocznej wystawy było Przedszkole nr 103 przy ul. Mokrej 25 i Przedszkole nr 106 przy ul. Trockiej 4.
Celem jaki przyświecał tej wystawie było: przybliżenie staropolskich zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, budzenie szacunku dla tradycji oraz potrzeby wiedzy
o kulturze narodowej. Wyzwalanie u dzieci radości z własnych poczynań i efektów pracy.


 

2XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WOKALNO-MUZYCZNY "DEBIUTY'2009"

W dniach 26,27.03 i 31.03.2009 r. odbył się XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WOKALNO-MUZYCZNY "DEBIUTY'2009"
Celem konkursu jest zachęcanie dzieci do czynnego uczestnictwa w amatorskim ruchu muzycznym, promocja utalentowanych dzieci i motywowanie ich do systematycznego doskonalenia swoich umiejętności oraz umożliwienie dzieciom publicznej prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych. Konkurs ma charakter otwartego przeglądu, w którym wystąpić mogą działające na terenie Dzielnicy Warszawa Targówek: dziecięce i młodzieżowe amatorskie zespoły wokalne, wokalno - instrumentalne, instrumentalne, soliści, wokaliści
i instrumentaliści z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, ośrodków społeczno-wychowawczych, placówek kulturalnych, ognisk muzycznych twórcy działający samodzielnie.

[wyniki konkursu] DK Świt

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 114

Szanowni rodzice!  Dzień otwarty dla rodziców i dzieci rozpoczynających naukę w klasach 0 i I  odbędzie się 28  marca 2009 r.(sobota) w godz. 10.00 - 14.00 w Szkole Podstawowej nr 114  z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka, przy
ul. Remiszewskiej 40 w Warszawie. W tym dniu będzie można zapoznać  się z wychowawcami klas, wyposażeniem szkoły, pracą biblioteki i świetlicy,  spotkać się  ze specjalistami terapeutami, pedagogami wspomagającymi w klasach integracyjnych oraz radą rodziców. Gospodarzami spotkania będą uczniowie z klas trzecich.Ponadto serdecznie zapraszamy  rodziców zainteresowanych nauką swoich dzieci w klasach integracyjnych. Specjaliści odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania."

2Dzielnicowe Seminarium pt. "Nauczanie języków obcych uczniów
z dysleksją"

Dnia 6 marca2009 r. w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 143 przy ul. Bartniczej 8 odbyło się Dzielnicowe Seminarium pt. "Nauczanie języków obcych uczniów z dysleksją". Patronat nad spotkaniem objął Burmistrz Dzielnicy Targówek Pan  Grzegorz Zawistowski. Spotkanie, podczas którego uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych
i filmów o pracy z uczniami z dysleksją, a także - pracowali w grupach metodą warsztatową. Seminarium cieszyło się dużym zainteresowaniem nauczycieli języków obcych, pracujących w szkołach na Targówku. Jego ogromnym atutem, oprócz rzetelnego przygotowania osoby prowadzącej, była bardzo miła atmosfera.

 

2Konkurs "Wycinanka ludowa"

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka
w Warszawie, ul. Remiszewska 40 ogłasza
miejski konkurs plastyczny zatytułowany "Wycinanka ludowa" organizowany w związku z obchodzonym Dniem Patrona Szkoły Jędrzeja Cierniaka - propagatora piękna polskiej kultury ludowej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli m.st. Warszawy. Termin składania prac upływa dnia 24 kwietnia 2009 roku. Podsumowanie konkursu przewidziane jest 7 maja 2009 roku. Regulamin i karta zgłoszenia zamieszczone na stronie szkoły w dziale "Nasze konkursy". Szkoła organizuje warsztaty "Wycinanka ludowa" dla grup przedszkolnych. (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia ).


Mistrzostwo Warszawy w mini piłce siatkowej

W dniu 05 marca 2009 r. drużyna mini piłki siatkowej chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 277 zdobyła Mistrzostwo Warszawy. Chłopcy z klas V i VI będą teraz reprezentowali Warszawę w Mistrzostwach Mazowsza.

2VI Przegląd poezji 2009 dla dzieci - Wanda Chotomska
W dniu 27 lutego 2009 r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek odbyła się VI edycja przeglądu poezji dla dzieci autorów polskich. Organizatorem było Przedszkole nr 125
"Pod Złotym Promykiem". W przeglądzie uczestniczyło 131 dzieci z 22 przedszkoli Dzielnicy Targówek. Przedszkolaki recytowały wiersze Wandy Chotomskiej, która była oprócz dzieci głównym gościem. Scenografię tworzyły plakaty ilustrujące treść recytowanych wierszy
a wykonane zostały  przez nauczycielki i wychowanków  przedszkoli w Dzielnicy Targówek.
Razem z przeglądem odbywała się akcja " Książeczka za złotówkę". Zebrane z przedszkoli, przeczytane książeczki można było kupić za złotówkę a zebrane w ten sposób pieniądze będą jak co roku przekazane do Domu Dziecka mieszczącego się na Białołęce. W sali mieściło się także stoisko z książkami autorstwa Pani Wandy Chotomskiej. Autorka chętnie wpisywała dedykacje
i robiła sobie zdjęcia z przedszkolakami. Dzieci i dorośli bardzo licznie oblegali Poetkę i stoiska
z książkami. Występujące dzieci z ogromnym przejęciem prezentowały przygotowane wiersze bo dla niektórych był to pierwszy tak poważny występ.

2XV Międzyszkolny Przegląd Grup Teatralnych im. Piotra Grabowskiego - MASKA 2009 

03 marca 2009 r. w Domu Kultury "Świt", odbył się XV Jubileuszowy Przegląd Grup Teatralnych Przedszkoli. Udział wzięły Przedszkola: 18, 103, 106, 113, 156 oraz Grupa Przedszkolna ze Szkoły Podstawowej nr 114. Wszystkie występy zostały nagrodzone wielkimi brawami. Każde dziecko otrzymało nagrodę maskotkę a Dyrektorzy Przedszkoli otrzymali od Burmistrza Dzielnicy Targówek nagrody pieniężne na potrzeby przedszkola.

 

 

 

DZIELNICOWY KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ ICH RODZIN -
"Tu moja ulica. Tu jest mój dom. Tu moja rodzina - jak schron."
[więcej]


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY TARGÓWEK
-
" Ślady historii Targówka w dziejach mojej rodziny".
[więcej]

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O TARGÓWKU DLA UCZNIÓW KLAS IV - VI WARSZAWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
- "Nie taki Targówek straszny, jak go malują..."
[regulamin]

2V Przegląd  Kolęd  i  Pastorałek Przedszkolaków

Dnia 09.01.2009 roku w  Klubie  "Świt " odbył  się  już po raz piąty Przegląd  Kolęd  i  Pastorałek
Przedszkolaków, organizowany przez   Przedszkole  nr  115  i  doradcę metodycznego  wychowania  przedszkolnego Panią Sławomirę Załęską.
W  Przeglądzie  wzięło  udział  21  Przedszkoli  z  Dzielnicy  Targówek.

 

 

Dzielnicowe Seminarium: "Nauczanie języków obcych uczniów z dysleksją"

Zapraszamy wszystkich nauczycieli języków obcych z Dzielnicy Targówek na Seminarium poświęcone nauczaniu języków obcych uczniów z dysleksją. Patronat nad Seminarium objął Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek Pan Krzysztof Bugla.
Seminarium odbędzie się
06 marca 2009 r. w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 143 przy ul. Bartniczej 8.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do
20.02.2009 r. drogą elektroniczną na adres: akglinka@o2.pl lub faxem pod numer  022 811 19 12.
Program i formularz zgłoszenia do pobrania na stronie: www.gim143.skip.pl

2Wizyta przygotowawcza projektu "Integracja europejska - fabryka pokoju" 15 - 18 stycznia 2009r, Moulins-les-Metz, Francja

Europejskie Centrum Roberta Schumana, Ojca założyciela wspólnej Europy, mieszczące się w jego  posiadłości w Scy-Chazelles (10 km od Metz), otwiera się na współczesną i przyszłą Europę, a szczególnie na młodzież państw-członków Unii Europejskiej.Tak jak co roku 9 maja 2009 Centrum i w tym roku chce zorganizować obchody podpisania Deklaracji Schumana, ale tym razem będzie to kulminacyjny punkt projektu zatytułowanego "Fabryka pokoju", obejmującego swym zasięgiem wybrane państwa UE. Rok 2009 jest rokiem szczególnym dla Europy, zbiega się w nim kilka ważnych dat: wybuch II wojny światowej, upadek muru berlinskiego, 60-lecie Rady Europy i Europejskiej Konwencji  Praw Człowieka, obrady w Polsce "okrągłego stołu" i  I powojenne wolne wybory w Polsce.
Wyboru szkół i państw dokonało samo Centrum. Wśród państw jest i Polska, którą reprezentować ma młodzież Gimnazjum nr 142 im. R. Schumana w Warszawie. Co było przyczyną takiego wyboru? Na pewno imię Patrona, ale i bogate doświadczenie naszej szkoły w realizacji wielu projektów tematycznie związanych z Unią Europejską, a także udział w międzynarodowych projektach edukacyjnych oraz nauka języka francuskiego, w tym nauka wybranych przedmiotów po francusku w klasach dwujęzycznych.Gala 9 maja ma odbywać się z udziałem młodzieży ze Szwecji, Litwy, Rumunii, Niemiec, Belgii, Francji, i Polski.
O tym co zawierać ma ów projekt, jaką formę przybierze, a także o wyzwaniach edukacji europejskiej i szkolnictwa w Europie rozmawiali z nauczycielami zaproszonymi z wymienionych państw eksperci z Centrum. Zajęcia warsztatowe i wspaniała, prawdziwie rodzinna atmosfera sprawiły, że w ciągu tych kilku dni byliśmy w stanie poznać się wzajemnie i stworzyć zarys tego, co zaprezentuje nasza młodzież w dniu Święta Europy w Scy-Chazelles w maju. Po roboczym spotkaniu nauczycieli czas teraz na pracę nad projektem w szkole.

2"Mistrz SCRABBLE 2009 r."
Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z Targówka do udziału w V edycji międzyszkolnego konkursu "MISTRZ  SCRABBLE 2009r." Konkurs odbędzie się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek, Pana Grzegorza Zawistowskiego w dn. 23.03.2009 r. w godz. 10.00 - 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20. (rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród tuż po zakończeniu konkursu).Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie 4-osobowej szkolnej drużyny do dn. 02.03 2009 r.  e - mail :sekretariat@sp114.edu.pl. Karta zgłoszenia, regulamin konkursu
i zasady gry - do pobrania ze strony WWW szkoły: www. sp114.edu.pl w dziale "Nasze konkursy"

 

2"Przygody Lisa Witalisa" w interpretacji gimnazjalistów

Dnia 15 grudnia 2008r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek uczniowie klasy 2b integracyjnej, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 143 wystąpili w premierowym przedstawieniu pt. "Przygody Lisa Witalisa".
Przedstawienie było owocem warsztatów teatralnych w ramach "Bródnowskich spotkań literacko - muzycznych, prowadzonych od maja 2008 r. przez Stowarzyszenie Teatr TEST.
Uczniowie Gimnazjum przy ul. Bartniczej 8, jako jedyna grupa uczniów ze szkół na Targówku, przystąpili do projektu Pana Jana Jakuba Należytego i Pana Bogumiła Dariusza Zaręby. Reżyserem i scenarzystą przedstawienia był     Pan Jan Jakub Należyty. Artysta znany jest jako jeden z najlepszych polskich wykonawców i interpretatorów piosenki francuskiej.
Gimnazjaliści wystąpili na jednej scenie u boku znanego aktora Macieja Damięckiego oraz poety i śpiewaka
Piwnicy pod Baranami - Piotra "Kuby" Kubowicza.

"Niech się wreszcie każdy dowie."

W Szkole Podstawowej nr 42 odbył się  konkurs wiedzy o Prawach Dziecka: "Niech się wreszcie każdy dowie.". W jury zasiedli nauczyciele oraz gość specjalny Pani sieżant Marta Sulowska z Komisariatu Warszawa - Targówek. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VI ze szkół w Dzielnicy Targówka. Zmagania konkursowe łatwe nie były. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbyło się 10 grudnia 2008 roku.

"Zielone serce przyrody w wierszach K.I. Gałczyńskiego" w Szkole Podstawowej nr 42

6 grudnia 2008 r. minęła 55 rocznica śmierci Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - patrona Szkoły Podstawowej nr 42. Z tej okazji 4 grudnia odbył się Dzielnicowy Konkurs Recytatorski "Zielone serce przyrody w wierszach K.I. Gałczyńskiego". 11 grudnia miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu. Gościem honorowym gali była córka poety-Kira Gałczyńska. Uczniowie pięknie podziękowali Pani Kirze Gałczyńskiej za obecność na uroczystości oraz za przekazanie bibliotece szkolnej najnowszego wydania książki z wierszami K.I. Gałczyńskiego. Dorośli i dzieci w długiej kolejce cierpliwie czekali na podpis pisarki.

2Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

To konkurs, którego zadaniem jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do turystyki
i krajoznawstwa. Upowszechnia on kulturę pięknego i sugestywnego wypowiadania myśli, wymaga od uczestników prezentowania barwnym i bogatym językiem zdarzeń, zjawisk i faktów nierozerwalnie związanych z historią Polski.
Konkurs odbywa się co roku jesienią i jest bardzo trudny. Zadaniem każdego uczestnika jest zaprezentowanie z pamięci dwóch tekstów. W pierwszym - wygłoszonym w ciągu 5 minut - popularyzuje własny geograficzno - historyczny region. W drugim - zaplanowanym na 7 minut - ma uwzględnić hasło: "Dolny Śląsk w oczach dzieci i młodzieży".
W eliminacjach
stołecznych, które odbyły się 21.10.2008 r. wzięło udział troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 285 im. J. M. Szancera, a dwoje z nich zdobyło punktowane miejsca i przeszło do następnego etapu.
W eliminacjach
wojewódzkich, które odbyły się 27.10.2008 r. w ZG PTTK, przedstawicielki naszej szkoły zajęły:
I miejsce - Maryla Zajdel z kl. IV - przeszła do finału ogólnopolskiego w  Legnicy.
III miejsce Kinga Możdżyńska z kl. VI.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

2Międzyszkolny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkolnych Zespołów Tanecznych "Piruet"

Dnia 9 grudnia 2008 r. w Domu Kultury "Świt" odbył się I Międzyszkolny Przegląd Dorobku Artystycznego Szkolnych Zespołów Tanecznych "Piruet".
Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 285 im. Jana Marcina Szancera pod
patronatem Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Targówek Pana Krzysztofa Bugli.
W turnieju wzięło udział 183 uczestników w kategoriach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI, gimnazja.
Poziom prezentowanych tańców był bardzo wysoki. Mogliśmy zaobserwować wielką różnorodność stylów. Występy uświetniły pokazy grup akrobatycznych z UKS Targówek prowadzonych przez panią Katarzynę Zabierowską.Publiczność entuzjastycznie reagowała na występy. Zabawa zarówno dla uczestników jak i widzów była udana.

2Akcja Fonio - Moja Pierwsza Komórka

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275  odbyła się lekcja otwarta dla mediów, zorganizowana w ramach prospołecznej akcji "Fonio - Moja Pierwsza Komórka". Podczas zajęć uczniowie klasy II c pod kierunkiem wychowawcy, pani Ingi Wróblewskiej zapoznali się z zasadami bezpiecznego użytkowania telefonu komórkowego.
Celem lekcji było przekazanie dzieciom - w jaki sposób nie powinno się używać telefonu i jak unikać zagrożeń związanych z jego posiadaniem.
Obecni dziennikarze otrzymali na płycie CD materiały dotyczące prospołecznej akcji "Moja Pierwsza Komórka".


2"Jesienne ikebany"

W dniu 11.12.2008r. w Szkole Podstawowej nr 285 odbyło się uroczyste wręczenie nagród 
I
 Edycji Dzielnicowego Konkursu Plastycznego z cyklu "Cztery Pory Roku"
pt. "Jesienne ikebany".
W kategorii wiekowej uczniów klas 0-II następujące miejsca zajęły:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 285,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 28,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 114.
Wyróżnienie otrzymała klasa " 0 "  ze Szkoły Podstawowej nr 285.
W kategorii wiekowej uczniów klas III- IV następujące miejsca zajęły:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 114,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 28,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 285.
Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami indywidualnymi a opiekunowie otrzymali podziękowania i upominki dla świetlic.

2Kolędowanie z Piotrem Rubikiem
To niebywałe, ale w dniu Św. Barbary, dnia 04.12.2008 roku, Przedszkole Integracyjne nr 120 spotkała wielka niespodzianka i zaszczyt. [więcej]

 

 

 


Plan organizacji oddziałów przedszkolnych dla dzieci sześcioletnich zorganizowanych w przedszkolach i szkołach podstawowych w roku szkolnym 2008/2009 - Dzielnica Targówek.
[Plan organizacji]

Rada Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy Uchwałą nr XIX/65/08 z dnia 06 lutego 2008 r. powołała Młodzieżową Radę Dzielnicy Targówek [Więcej na ten temat...]